federacja.gry-online.pl

Każda postać w grze opisana jest szeregiem cech. Prócz 9 standardowych, każda postacie mogą rozwijać zdolności dodatkowe, które wymagane są do używania każdego z rodzajów broni. Trzeba pamiętać, że ich dostępność zależy od stopnia rozwoju i klasy bohatera.

Każda klasa bohatera ma dodatkowo po 8 zdolności specjalnych, które znacznie ułatwiają grę w końcowej fazie rozgrywki.


Parametry podstawowe

Siła

Określa siłę postaci. Decyduje o sile ataku w walce wręcz, możliwości używania niektórych rodzajów broni, ilości przedmiotów jaką możemy unieść. Wpływa również na rozwiązywanie zagadek w grze.

Zręczność

Zdolność postaci do zadawania obrażeń i wykonywania uników

Charyzma

Określa wpływ jaki bohater wywiera na inne postacie. Umożliwia łatwiejszy dostęp do informacji, przedmiotów i zagadek w grze. W walce polepsza zdolności związane z dowodzeniem.

Szczęście

Cecha ta wpływa zarówno na walkę, jak i modyfikuje prawdopodobieństwo udanych akcji typu kradzież, naprawa, rozbrojenie pułapki, wyłamanie itd. Może czasami mieć decydujące znaczenie podczas walki z doświadczonym przeciwnikiem.

 

Zdolności dodatkowe

Walka wręcz

Karabiny, noże, czy wymyślne pułapki - to wszystko może zawieść w decydującym momencie. Umiejętne wykorzystanie własnych pięści (a czasami i zębów) może nieraz uratować ci skórę!

(Zdolność postaci do zadawania obrażeń gołymi rękami)

Pistolety maszynowe

Jeśli jesteś zabiegany, pracujesz z dużą ilością osób i nie lubisz tracić czasu - ten typ broni to idealne narzędzie dla kogoś takiego jak ty. Wystarczy wymierzyć w najbliższą grupę przeciwników i nacisnąć spust, a krew wrogów poleje się gęstym strumieniem. Pamiętaj o częstej zmianie magazynka i zakładaniu kaloszy przed pójściem do pracy.

(Umiejętność posługiwania się pistoletami maszynowymi)

Miotacze płomieni

Płomień z miotacza przerazi i pokona największe bestie w ludzkich skórach. A po walce zawsze możesz rozpalić nim małe, miłe ognisko i upiec na nim kiełbaski z kolegami.

(Umiejętność posługiwania się miotaczami płomieni)

Leczenie

Piły, świdry i skalpele to dla ciebie ukochane zabawki. Poeksperymentuj na żywym ciele pacjenta i zobacz, co z tego wyniknie!

(Zdolność leczenia obrażeń u siebie i postaci dodatkowych)

Mistrz picia śliwowicy

Przeżyłeś libację w Bimbrowym Gaju. Cóż, zobaczymy rano, czy jeszcze po tym coś widzisz....

(Zwiększa charyzmę)

Tawerniany twardziel

Kiedy koledzy, podczas bójki w tawernie "Pod szczęśliwym wisielcem" złamali (omyłkowo) na twojej głowie solidny, dębowy stół, stałeś się czymś więcej, niż zwykłym człowiekiem. Przeżyłeś Ostateczną Próbę Stołem i teraz jesteś prawdziwym twardzielem!!

(Zwiększa odporność na obrażenia)

 

Zdolności specjalne dla klasy Siłacz


Biegacz

Można być mądrym, dobrze jest być bogatym, ale czasami najlepiej być bardzo szybkim. Przemknij jak błyskawica między wrogami, zanim połapią się, że nie był to wyrośnięty zając!

(Postać błyskawicznie przemieszcza się z miejsca na miejsce)


Zabójczy dowcip

Należy zawsze zachować poczucie humoru, nawet w najgorszych chwilach. Rozbaw swoich wrogów tak, że aż umrą ze śmiechu. Takie rzeczy powinny być zabronione!

(Umożliwia opowiedzenie zabójczego dowcipu, wywołującego śmiertelne obrażenia. Siła rażenia kawałów zależna od inteligencji przeciwnika)

 

Zdolności specjalne dla klasy Złodziej


Zasłona dymna

Jak to mówią niektórzy – „czego oczy nie widzą, sercu nie żal”. Miej serce dla swoich wrogów i znikaj za gęstą chmurą dymu, dzięki której nie będą musieli denerwować się twoim widokiem.

(Postać potrafi otoczyć się zasłoną dymną. Wymagane posiadanie granatu dymnego)


Skradanie

Jesteś cichą, skradającą się w mroku bestią, niewidoczną dla swoich wrogów i teściowej.

(Postać zaczyna być mniej widoczna dla wrogów)

 

Zdolności specjalne dla klasy Intelektualista


Chaos

Na polu bitwy zawsze króluje głupota i chaos. Spraw, by działały na twoją korzyść. Książka „Wojna dla opornych” gratis.

(Nieprzyjaciel w niedalekim sąsiedztwie od bohatera strzela w na oślep)


Huragan ognia

Kiedy nie możesz poradzić sobie z jakimś drabem, wezwij do pomocy kolegów. Będziecie mieli później o czym wspólnie powspominać przy bezalkoholowym piwku!

(Pozwala na zintegrowaniu ognia wszystkich NPC ze strzałami gracza)

copyright © 2000 - 2021 GRY-OnLine S.A.